Išplėstinė paieška
Kaina (Lt)
 

Sudarytas „Facebook“ draugų pasaulio žemėlapis

Remiantis „Facebook.com“ interneto serverių duomenimis sudarytas pasaulinis „Facebook“ draugų geografinių ryšių žemėlapis.


Nors šis atvaizdas labai primena Žemės nuotrauką iš kosmoso, iš tikrųjų tai „Facebook“ socialinio tinklo vartotojų draugų tarpusavio ryšių geografinė vizualizacija, kurioje balta spalva pažymėtos sąsajos su kituose miestuose gyvenančiais bičiuliais, skelbia „Dailymail.co.uk“. Šį žemėlapį, remdamasis gausia „Facebook.com“ „Apache“ HTTP serverių duomenų baze, sudarė bendrovėje praktiką atliekantis inžinierius Paulas Butleris, teigiama pranešime.

Jis atsitiktiniu būdu išrinko 10 milijonų draugų porų skirtinguose pasaulio miestuose ir „nufiltravo“ visą informaciją, kuri leistų juos identifikuoti. Po to jis sujungė šiuos duomenis su kiekvieno vartotojo gyvenamąja vieta ir apskaičiavo „Facebook“ draugų skaičių tarp kiekvienos miestų poros. Galop šie duomenys buvo sujungti su kiekvieno miesto geografinėmis koordinatėmis.


Pasak leidinio, kurdamas šį „Facebook“ draugų ryšių vizualizacijos projektą, P. Butleris netrukus pamatė, kad jis stebėtinai primena tikslius pasaulio žemėlapio kontūrus.

„Man buvo įdomu pamatyti, kaip draugų ryšius veikia geografiniai ir politiniai barjerai. Norėjau parengti vizualizaciją, kurioje būtų galima pamatyti, tarp kokių miestų yra stipriausi draugų ryšiai“, – rašė jis „Facebook“ tinklaraštyje.


Kad būtų aiškiau, linijos tarp miestų, kuriuose yra daugiausia draugų porų, buvo padarytos plonesnės. Skirtingą draugų ryšių „svorį“ turintys miestai buvo išskiriami spalvomis – pradedant juoda, tamsiai mėlyna ir galiausiai balta.

„Friendster“ draugų pasaulio žemėlapyje itin ryškiai išsiskiria Vakarų Europa ir beveik pusė JAV teritorijos, pradedant rytine šalies pakrante.


„Mane labiausiai pribloškė suvokimas, kad baltos linijos žymi ne valstybių sienas, upes ar žemynų ribas, o realius žmonių tarpusavio santykius. Kiekviena balta gija gali reikšti keliaujant užsimezgusią draugystę, ryšį su užsienyje gyvenančiais artimaisiais ar draugais, vingiuotais gyvenimo keliais toli atsidūrusius buvusius bendramokslius. Vėliau tokias linijas pakeičiau geometriniais lankais, rodančiais trumpiausią atstumą tarp dviejų geografinių taškų. Kadangi Žemė yra sfera, projekcijoje dažnai linijos neatrodo tiesios. Tai ne vien gražus paveiksliukas, tai patvirtinimas, kaip tikrovėje žmones sieja tarpusavio ryšiai, kuriems netrukdo nei vandenynai, nei valstybių sienos“, - sakė P. Butleris.

Autorius www.technologijos.lt
16.12.2010
Peržiūrų: 6299

Navigacija

Informacija

Foto-skelbimai

Parduodu Steam ŽaidimusGreita paskola. Vartojimo kreditas. Paskolos internetu.Darbo pasiūlymas merginoms laisvu grafikuKaminai. Čerpės. Lietvamzdžiai. Klinkeris. Plytos Tel: 868571902Tarptautiniai krovinių pervežimaiPINTI BALDAI

Naujienos

Sudarytas „Facebook“ draugų pasaulio žemėlapis

Sudarytas „Facebook“ draugų pasaulio žemėlapis Remiantis „Facebook.com“ interneto serverių duomenimis sudarytas pasaulinis „Facebook“ draugų geografinių ryšių žemėlapis.

Indijoje netrukus bus pagamintas 35 dolerius kainuosiantis planšetinis kompiuteris

Indijoje netrukus bus pagamintas 35 dolerius kainuosiantis planšetinis kompiuteris Sausį Indijoje bus pagaminta 100 tūkstančių planšetinių kompiuterių, kurių kaina neviršys 35 dolerių.

Eksperimentinis vaistas grąžino jaunystę

Eksperimentinis vaistas grąžino jaunystę JAV atlikti eksperimentai su laboratoriniais gyvūnais patvirtino optimistiškiausius lūkesčius: mokslininkų sukurtas „jaunystės eliksyras“ iš tikrųjų pelėms grąžino jaunystę.

Šunys protingesni už kates?

Šunys protingesni už kates? Mokslininkai teigia, kad draugiškesnis šunų charakteris leido šiems gyvūnams evoliucijos eigoje įgyti didesnes smegenis ir tapti gudresniais už kates.

Majų kalendoriaus "pasaulio pabaigos" data nustatyta neteisingai?

Majų kalendoriaus "pasaulio pabaigos" data nustatyta neteisingai? Žymusis majų kalendorius baigiasi 2012 metų gruodžio 21 dieną ir pagal populiarią (nors ir abejotino patikimumo) teoriją tai turėtų sietis su pasaulio pabaiga

Kinijos pensijų sistemai gresia žlugimas

Kinijos pensijų sistemai gresia žlugimas “Seni žmonės šoka, nes bijo mirti”, – sako Tian’a Xia, 58 metų nuolatinė tokių susibūrimų lankytoja ir priduria, kad tai puikus būdas išlikti sveikiems.

Kinija ir Indija perka ateitį

Kinija ir Indija perka ateitį Dabartiniai Kinijos vadovai ne veltui savo laiku baigė inžinerinės pakraipos studijas. Prieš užleisdami vietą baigusiesiems teisę, ekonomiką ir politologiją, jie užtikrino savo šalies, kaip retųjų metalų eksportuotojos ir moderniųjų technologijų gamintojos, ateitį.

Rusijos prokuratūra uždarė tinklapį torrents.ru

Rusijos prokuratūra uždarė tinklapį torrents.ru Rusijos prokuratūros Tyrimo komitetas pranešė, kad laikinai sustabdoma populiaraus failų apsikeitimo portalo torrents.ru veikla.

Elektroniniai pinigai tik saugiems anonimams

Elektroniniai pinigai tik saugiems anonimams Populiarėjant elektroninei prekybai žmonės nori išlikti neatpažinti, todėl užsienio internetinėse parduotuvėse vis dažniau perka iš piniginių, esančių kompiuterių kietuosiuose diskuose.

Vip skelbimai


NAUJA 2020m. vestuviniu sukneliu kolekcija

NORIME JUMS PRISTATYTI NAUJA nuostabiu VESTUVINIU SUKNELIU KOLEKCIJA Lietuvoje. ...
 

nekilnojamas turtas

nekilnojamas turtas

visos nekilnojamo turto paslaugos Aukštaitijoje, Panevėžio rajone.
 

Mesk Rukyti !

Mesk Rukyti !

Elektroninės Cigaretės Nori mest rūkyti ? Nusibodo kosulys ? Tabakas jau smirda ? Cigarečių...
 

Namelis, namukas, nameliukas, sod

Namelis,       namukas,       nameliukas,       sod

Jei reikia namo, namelio ar vasarnamio puikus sprendimas gaminiai iš obliuoto tašo. ...
 

Pigus, greitas, kokybiskas montavimas, balansavimas. Remontas

Pigus, greitas, kokybiskas montavimas, balansavimas. Remontas

Montuoju, balansuoju bei remontuoju padangas ir jas parduodu. Primu lietus ratlankius lyginimui...
 

Seifai nuo 129 Lt

Seifai nuo 129 Lt

Seifai nuo 129 Lt skambinkite jau dabar. Mūsų įmonė siūlo itin platu seifu pasirinkimas: prieš...
 

Stiklo pjaustymas, stiklo paketų keitimas, gamyba

Stiklo pjaustymas,  stiklo paketų keitimas,  gamyba

Kvalifikuotas mūsų įmonės meistras kokybiškai ir nebrangiai pagamins ir pakeis sudužusi jūsų stik...
 

Saunos durys, pirties durys

Saunos durys,  pirties durys

Pirties, saunos durys. Rudai tonuotas 8mm. Grūdintas stiklas (7x19, 8x19 gali būti ir pil...
 

Metalinės durys į sandeliuką, sandeliuko metalinės durys

Metalinės durys į sandeliuką,  sandeliuko metalinės durys

Metalines (plienines) sandėliuko (rūsio) durys tik 520 su seifine 3-jų krypčių spyna. Durų ...
 
meistras kompiuterių saulius kaune taisymas nebrangus paskolos paskola greitieji pirma greitas kreditai vartojimo greitos greita credit greiti internetu kreditas nemokamai
Visi logotipai ir prekiniai ženklai šiame
portale yra nuosavybė jų savininkų.
Naudojimasis šiuo portalu reiškia,
sąlygų priėmimą Vartotojo sutikimas
Skelbimai - alio.su