Išplėstinė paieška
Kaina (Lt)
 

Eksperimentinis vaistas grąžino jaunystę

JAV atlikti eksperimentai su laboratoriniais gyvūnais patvirtino optimistiškiausius lūkesčius: mokslininkų sukurtas „jaunystės eliksyras“ iš tikrųjų pelėms grąžino jaunystę.


Harvardo universiteto (JAV) Medicinos mokyklos profesoriaus Ronaldo A. DePinho vadovaujami tyrėjai, atlikę eksperimentus su laboratorinėmis pelėmis, nustatė, kad naujas eksperimentinis vaistas sugebėjo „apgręžti“ organizmo senėjimo efektus, pranešė „Daily Mail“. Tai pirmasis tokio pobūdžio eksperimentas pasaulyje, teigiama pranešime.

Profesoriaus Ronaldo A. DePinho ir jo kolegų tyrimo rezultatus paskelbė žurnalas „Nature“. Pranešama, kad laboratorinėms pelėms, kurių organizmas buvo dirbtinai pasendintas, du mėnesius buvo duodama specifinio fermento veikimą aktyvuojančio vaisto. Iki eksperimento pradžios šių pelių oda, smegenys, žarnynas ir kiti organai maždaug atitiko 80 metų žmogaus organų būklę. Tačiau po dviejų mėnesių bandomųjų pelių organuose užaugo tiek daug naujų ląstelių, kad jie beveik visiškai atsinaujino, teigiama pranešime.


Dar svarbiau, kad nevaisingomis tapusios pelės po vaisto vartojimo vėl ėmė poruotis ir susilaukė gausių palikuonių.

Komentuodamas eksperimento rezultatus, profesorius R. A. DePinho sakė, kad jie iš esmės atitinka situaciją, kai 40 metų amžiaus žmogus, atrodęs kaip aštuoniasdešimtmetis, atjaunėjo iki 50 metų amžiaus.


„Iki 2025 metų pasaulyje gyvens 1,2 milijardo žmonių, vyresnių nei 60 metų. Tokiame amžiuje pradeda aktyviai reikštis vėžys, Alzheimerio bei širdies ligos. Šio tyrimo rezultatai pirmą kartą įrodė, kad senėjimo procesą galima apgręžti. Jie leidžia manyti, kad senstantys organai turi „grįžimo tašką“, apie kurį anksčiau nieko nežinojome“, - sakė mokslininkas.

Šio atradimo pagrindas – chromosomų sudėtinės dalys telomeros, tam tikros jų galuose esančios struktūrinės sekos, atliekančios savotišką biologinio laikrodžio vaidmenį, sakoma pranešime. Su amžiumi telomeros darosi vis trumpesnės, o ilgainiui jos tampa tokios trumpos, kad ląstelės miršta. Fermentas telomerazė gali atstatyti telomeras, tačiau paprastai organizmas jį būna „išjungęs“.


Tačiau profesoriaus R. A. DePinho vadovaujamiems specialistams pavyko tam tikru preparatu vėl „įjungti“ jį pelių, iš anksto susendintų taip, kad atitiktų žmogaus senėjimo procesus, organizme. Pasak eksperimento vadovo, jis tikėjosi, jog pavyks sulėtinti ar net sustabdyti pelių senėjimą, tačiau labai nustebo paaiškėjus, kad šį procesą pasisekė „apgręžti“. Profesoriaus manymu, galima sukurti vaistą, kuris tokį pat efektą sukels ir žmogaus organizme.

Jei toks vaistas būtų pradėtas vartoti vidutiniame amžiuje, jis leistų visiškai išvengti Alzheimerio, širdies ligų, diabeto bei kitų susirgimų arba bent jau nutolinti jų vystymąsi. Toks preparatas netgi galėtų prailginti gyvenimą, teigiama pranešime.


Tačiau džiūgauti dar per anksti: mokslininkai perspėja, kad didelė telomerazės koncentracija gali paskatinti piktybinių auglių augimą, be to, vienas vaistas nepajėgs išspręsti visų su organizmo senėjimu susijusių problemų. Pasak specialistų, nors telomeros labai svarbios organizmo senėjimo procese, yra ir kitų svarbių veiksnių. Kaip bebūtų, ekspertai mano, jog žmonių organus atjauninantis vaistas gali būti sukurtas tik po dešimtmečio ar dar vėliau.

Autorius www.technologijos.lt
30.11.2010
Peržiūrų: 4865

Navigacija

Informacija

Foto-skelbimai

Kostiumu siuvimasAKCIJA! AEC Bluetooth garso kolonėlė su pulsuojančiomis LED šviesomiKreditai internetu. Greita paskola. Paskolų refinansavimas.Paskolos internetu. Greita paskola. Kreditas internetu.Ieškau darbo namuoseparduoda šernus ir šerniukus

Naujienos

Sudarytas „Facebook“ draugų pasaulio žemėlapis

Sudarytas „Facebook“ draugų pasaulio žemėlapis Remiantis „Facebook.com“ interneto serverių duomenimis sudarytas pasaulinis „Facebook“ draugų geografinių ryšių žemėlapis.

Indijoje netrukus bus pagamintas 35 dolerius kainuosiantis planšetinis kompiuteris

Indijoje netrukus bus pagamintas 35 dolerius kainuosiantis planšetinis kompiuteris Sausį Indijoje bus pagaminta 100 tūkstančių planšetinių kompiuterių, kurių kaina neviršys 35 dolerių.

Eksperimentinis vaistas grąžino jaunystę

Eksperimentinis vaistas grąžino jaunystę JAV atlikti eksperimentai su laboratoriniais gyvūnais patvirtino optimistiškiausius lūkesčius: mokslininkų sukurtas „jaunystės eliksyras“ iš tikrųjų pelėms grąžino jaunystę.

Šunys protingesni už kates?

Šunys protingesni už kates? Mokslininkai teigia, kad draugiškesnis šunų charakteris leido šiems gyvūnams evoliucijos eigoje įgyti didesnes smegenis ir tapti gudresniais už kates.

Majų kalendoriaus "pasaulio pabaigos" data nustatyta neteisingai?

Majų kalendoriaus "pasaulio pabaigos" data nustatyta neteisingai? Žymusis majų kalendorius baigiasi 2012 metų gruodžio 21 dieną ir pagal populiarią (nors ir abejotino patikimumo) teoriją tai turėtų sietis su pasaulio pabaiga

Kinijos pensijų sistemai gresia žlugimas

Kinijos pensijų sistemai gresia žlugimas “Seni žmonės šoka, nes bijo mirti”, – sako Tian’a Xia, 58 metų nuolatinė tokių susibūrimų lankytoja ir priduria, kad tai puikus būdas išlikti sveikiems.

Kinija ir Indija perka ateitį

Kinija ir Indija perka ateitį Dabartiniai Kinijos vadovai ne veltui savo laiku baigė inžinerinės pakraipos studijas. Prieš užleisdami vietą baigusiesiems teisę, ekonomiką ir politologiją, jie užtikrino savo šalies, kaip retųjų metalų eksportuotojos ir moderniųjų technologijų gamintojos, ateitį.

Rusijos prokuratūra uždarė tinklapį torrents.ru

Rusijos prokuratūra uždarė tinklapį torrents.ru Rusijos prokuratūros Tyrimo komitetas pranešė, kad laikinai sustabdoma populiaraus failų apsikeitimo portalo torrents.ru veikla.

Elektroniniai pinigai tik saugiems anonimams

Elektroniniai pinigai tik saugiems anonimams Populiarėjant elektroninei prekybai žmonės nori išlikti neatpažinti, todėl užsienio internetinėse parduotuvėse vis dažniau perka iš piniginių, esančių kompiuterių kietuosiuose diskuose.

Vip skelbimai


NAUJA 2020m. vestuviniu sukneliu kolekcija

NORIME JUMS PRISTATYTI NAUJA nuostabiu VESTUVINIU SUKNELIU KOLEKCIJA Lietuvoje. ...
 

nekilnojamas turtas

nekilnojamas turtas

visos nekilnojamo turto paslaugos Aukštaitijoje, Panevėžio rajone.
 

Mesk Rukyti !

Mesk Rukyti !

Elektroninės Cigaretės Nori mest rūkyti ? Nusibodo kosulys ? Tabakas jau smirda ? Cigarečių...
 

Namelis, namukas, nameliukas, sod

Namelis,       namukas,       nameliukas,       sod

Jei reikia namo, namelio ar vasarnamio puikus sprendimas gaminiai iš obliuoto tašo. ...
 

Pigus, greitas, kokybiskas montavimas, balansavimas. Remontas

Pigus, greitas, kokybiskas montavimas, balansavimas. Remontas

Montuoju, balansuoju bei remontuoju padangas ir jas parduodu. Primu lietus ratlankius lyginimui...
 

Seifai nuo 129 Lt

Seifai nuo 129 Lt

Seifai nuo 129 Lt skambinkite jau dabar. Mūsų įmonė siūlo itin platu seifu pasirinkimas: prieš...
 

Stiklo pjaustymas, stiklo paketų keitimas, gamyba

Stiklo pjaustymas,  stiklo paketų keitimas,  gamyba

Kvalifikuotas mūsų įmonės meistras kokybiškai ir nebrangiai pagamins ir pakeis sudužusi jūsų stik...
 

Saunos durys, pirties durys

Saunos durys,  pirties durys

Pirties, saunos durys. Rudai tonuotas 8mm. Grūdintas stiklas (7x19, 8x19 gali būti ir pil...
 

Metalinės durys į sandeliuką, sandeliuko metalinės durys

Metalinės durys į sandeliuką,  sandeliuko metalinės durys

Metalines (plienines) sandėliuko (rūsio) durys tik 520 su seifine 3-jų krypčių spyna. Durų ...
 
greita ilgalaikės greitas internetu greitieji vartojimo paskolos ilgalaikis paskola pirma greitos nemokamai kreditai kreditas greiti varto ilgalaikė pakavimo visos paslaugos
Visi logotipai ir prekiniai ženklai šiame
portale yra nuosavybė jų savininkų.
Naudojimasis šiuo portalu reiškia,
sąlygų priėmimą Vartotojo sutikimas
Skelbimai - alio.su