Išplėstinė paieška
Kaina (Lt)
 

Kinijos pensijų sistemai gresia žlugimas

Centriniame Šanchajaus parke skambant populiariai muzikai pensijinio amžiaus kinai sukasi valso ritmu. Jie pragyveno jau pakankamai daug ir jaučiasi nusipelnę gyventi gerai. Tokios jų viltys visai pagrįstos: šalis tampa vis turtingesnė ir ateities lūkesčiai Kinijoje kiekvieną dieną tik auga.

 


“Seni žmonės šoka, nes bijo mirti”, – sako Tian’a Xia, 58 metų nuolatinė tokių susibūrimų lankytoja ir priduria, kad tai puikus būdas išlikti sveikiems.

 


Kaip praneša bbc.co.uk, pensininkų rytojus Kinijoje nėra jau toks giedras, kaip jie to norėtų. Kinų visuomenė labai sparčiai sensta. Remiantis statistika, daugiau nei 167 millijonai kinų dabar yra vyresni nei 60 metų. Paskaičiuota, kad 2050 metais šešiasdešimtmečių skaičius pasieks 400 milijonų. Štai pavyzdžiui, Šanchajuje šiandien vienas iš penkių šio miesto gyventojų yra pensininkas.

 


Kinams pradėjus gyventi pagal vieno vaiko politiką, laikui bėgant visuomenė pradėjo sparčiai senti, o gimstamumo rodikliai nukrito iki rekordinių žemumų. Daugiausiai senyvo amžiaus kinų yra miestuose, nes kaimo vietovėse galioja išimtis – leidžiama auginti „pusantro vaiko“. Tai reiškia, kad jeigu šeimoje pirmoji gimsta mergaitė, leidžiama susilaukti antro vaiko.

 


Lyginant dabartinius gimstamumo rodiklius su tuo, kokia situacija buvo prieš 30 metų, tai šiuo metu kūdikių gimsta net trečdaliu mažiau. O tai reiškia, kad vis mažiau jaunų ir darbingų žmonių kuria vidaus produktą ir uždirba pensijas 60 metų sulaukusiems savo tautiečiams.

 


Populiacijos ekspertai teigia, kad Kinijos pensijų sistemą krizė ištiks per artimiausius 20 metų. Žinoma, kad krizės nori išvengti visi, tačiau jau dabar aišku, kad per ateinančius metus reikia įgyvendinti milžiniškus pokyčius, kad situacija pasikeistų iš esmės.

 


Kinijos ekonomika auga milžiniškais tempais ir pretenduoja jau artimiausiu metu tapti antra pagal dydį rinka pasaulyje. Tačiau šalies vadovai turi greitai sugalvoti, kaip tą augimą išlaikyti ir vis dar didinti.

 


Kinijoje pensijos yra labai mažos, o kai kurie gyventojai jų apskritai negauna. Senatvė ir jos garantijos labiausiai skiriasi tarp žmonių, gyvenančių kaime ir mieste.

 


Kinijos Vyriausybė aktyviai dirba ir daro viską, kad reformuotų esamą sistemą. O sistema turėtų būti gana sudėtinga ir daugialypė. Savo įnašą turi įnešti Vyriausybė, šeima ir kitos organizacijos, kurios turi rūpintis senyvo amžiaus žmonių gerove.

 


Anot bbc.co.uk, ši sistema labai glaudžiai susijusi ir su tradicija. Kinijoje įprasta, kad jaunoji karta rūpinasi pagyvenusiais kinais.

 


Dvidešimt dviejų Yan’a Yunying’a dirba finansų sektoriuje ir yra viena iš jaunosios kartos atstovų. Ji rūpinasi savo seneliais ir padeda tėvui prižiūrėti sergančią mamą. Mergina prisipažįsta, kad jai labai sunku rūpintis šeima, dirbti ir dar galvoti apie savo ateitį: ji jaučia didėjantį šeimos spaudimą, kuo greičiau susirasti savo gyvenimo partnerį ir sukurti šeimą.

 


“Kasdien jaučiu vis didesnį spaudimą. Tačiau suprasdama, kad atlieku savo pareigas visomis jėgomis stengiuosi atrasti jėgų ir laiko visoms pareigoms ir darbams”, – sako jauna kinė.

  

Autorius www.technologijos.lt
22.09.2010
Peržiūrų: 5035

Navigacija

Informacija

Foto-skelbimai

Paskolos be užstato. Pirma paskola nemokamai. Greita paskola.Granules +370 645217743D plokštė MarijampolėApdailos ir kt. Statybos darbaiPaskolos be užstato. Greitieji kreditai. Paskolos internetu.Populiariausi Kvepalai Moterims Pigiau iki -77%

Naujienos

Sudarytas „Facebook“ draugų pasaulio žemėlapis

Sudarytas „Facebook“ draugų pasaulio žemėlapis Remiantis „Facebook.com“ interneto serverių duomenimis sudarytas pasaulinis „Facebook“ draugų geografinių ryšių žemėlapis.

Indijoje netrukus bus pagamintas 35 dolerius kainuosiantis planšetinis kompiuteris

Indijoje netrukus bus pagamintas 35 dolerius kainuosiantis planšetinis kompiuteris Sausį Indijoje bus pagaminta 100 tūkstančių planšetinių kompiuterių, kurių kaina neviršys 35 dolerių.

Eksperimentinis vaistas grąžino jaunystę

Eksperimentinis vaistas grąžino jaunystę JAV atlikti eksperimentai su laboratoriniais gyvūnais patvirtino optimistiškiausius lūkesčius: mokslininkų sukurtas „jaunystės eliksyras“ iš tikrųjų pelėms grąžino jaunystę.

Šunys protingesni už kates?

Šunys protingesni už kates? Mokslininkai teigia, kad draugiškesnis šunų charakteris leido šiems gyvūnams evoliucijos eigoje įgyti didesnes smegenis ir tapti gudresniais už kates.

Majų kalendoriaus "pasaulio pabaigos" data nustatyta neteisingai?

Majų kalendoriaus "pasaulio pabaigos" data nustatyta neteisingai? Žymusis majų kalendorius baigiasi 2012 metų gruodžio 21 dieną ir pagal populiarią (nors ir abejotino patikimumo) teoriją tai turėtų sietis su pasaulio pabaiga

Kinijos pensijų sistemai gresia žlugimas

Kinijos pensijų sistemai gresia žlugimas “Seni žmonės šoka, nes bijo mirti”, – sako Tian’a Xia, 58 metų nuolatinė tokių susibūrimų lankytoja ir priduria, kad tai puikus būdas išlikti sveikiems.

Kinija ir Indija perka ateitį

Kinija ir Indija perka ateitį Dabartiniai Kinijos vadovai ne veltui savo laiku baigė inžinerinės pakraipos studijas. Prieš užleisdami vietą baigusiesiems teisę, ekonomiką ir politologiją, jie užtikrino savo šalies, kaip retųjų metalų eksportuotojos ir moderniųjų technologijų gamintojos, ateitį.

Rusijos prokuratūra uždarė tinklapį torrents.ru

Rusijos prokuratūra uždarė tinklapį torrents.ru Rusijos prokuratūros Tyrimo komitetas pranešė, kad laikinai sustabdoma populiaraus failų apsikeitimo portalo torrents.ru veikla.

Elektroniniai pinigai tik saugiems anonimams

Elektroniniai pinigai tik saugiems anonimams Populiarėjant elektroninei prekybai žmonės nori išlikti neatpažinti, todėl užsienio internetinėse parduotuvėse vis dažniau perka iš piniginių, esančių kompiuterių kietuosiuose diskuose.

Vip skelbimai


NAUJA 2020m. vestuviniu sukneliu kolekcija

NORIME JUMS PRISTATYTI NAUJA nuostabiu VESTUVINIU SUKNELIU KOLEKCIJA Lietuvoje. ...
 

nekilnojamas turtas

nekilnojamas turtas

visos nekilnojamo turto paslaugos Aukštaitijoje, Panevėžio rajone.
 

Mesk Rukyti !

Mesk Rukyti !

Elektroninės Cigaretės Nori mest rūkyti ? Nusibodo kosulys ? Tabakas jau smirda ? Cigarečių...
 

Namelis, namukas, nameliukas, sod

Namelis,       namukas,       nameliukas,       sod

Jei reikia namo, namelio ar vasarnamio puikus sprendimas gaminiai iš obliuoto tašo. ...
 

Pigus, greitas, kokybiskas montavimas, balansavimas. Remontas

Pigus, greitas, kokybiskas montavimas, balansavimas. Remontas

Montuoju, balansuoju bei remontuoju padangas ir jas parduodu. Primu lietus ratlankius lyginimui...
 

Seifai nuo 129 Lt

Seifai nuo 129 Lt

Seifai nuo 129 Lt skambinkite jau dabar. Mūsų įmonė siūlo itin platu seifu pasirinkimas: prieš...
 

Stiklo pjaustymas, stiklo paketų keitimas, gamyba

Stiklo pjaustymas,  stiklo paketų keitimas,  gamyba

Kvalifikuotas mūsų įmonės meistras kokybiškai ir nebrangiai pagamins ir pakeis sudužusi jūsų stik...
 

Saunos durys, pirties durys

Saunos durys,  pirties durys

Pirties, saunos durys. Rudai tonuotas 8mm. Grūdintas stiklas (7x19, 8x19 gali būti ir pil...
 

Metalinės durys į sandeliuką, sandeliuko metalinės durys

Metalinės durys į sandeliuką,  sandeliuko metalinės durys

Metalines (plienines) sandėliuko (rūsio) durys tik 520 su seifine 3-jų krypčių spyna. Durų ...
 
vartojimo greitieji greitas greitos ilgalaikė greita greiti pirma internetu paskolu kreditai paskolos paskola kreditas internetu pigūs auskarai papuošalai nemokamai vartojimo
Visi logotipai ir prekiniai ženklai šiame
portale yra nuosavybė jų savininkų.
Naudojimasis šiuo portalu reiškia,
sąlygų priėmimą Vartotojo sutikimas
Skelbimai - alio.su