Išplėstinė paieška
Kaina (Lt)
 

Elektroniniai pinigai tik saugiems anonimams

Populiarėjant elektroninei prekybai žmonės nori išlikti neatpažinti, todėl užsienio internetinėse parduotuvėse vis dažniau perka iš piniginių, esančių kompiuterių kietuosiuose diskuose. Nors elektroniniai pinigai daugeliui šalies gyventojų atrodo lyg tolimi egzotiški kraštai, paprastų pinigų keitimo į elektroninius pinigus paslaugos Lietuvoje nėra naujiena, rašo "Lietuvos žinios".


Pasak ekspertų, elektroniniai pinigai yra plačiai naudojami pasaulyje kaip praktiška, taupanti lėšas, garantuojanti vartotojų saugumą ir anonimiškumą grynųjų pinigų bei bankinių kortelių alternatyva. Lietuvoje elektroninių pinigų sistema nėra populiari. Tačiau esant nemenkai elektroninių paslaugų paklausai Rusijoje ir Baltarusijoje, verslūs lietuviai aktyviai teikia šias paslaugas ne tik vietos, bet ir gretimų šalių piliečiams, be to, neretai net nedeklaruodami savo pajamų ir nemokėdami valstybei mokesčių.


Keitė nelegaliai


 Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad bendradarbiauja su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ir nuolat stebi asmenis, užsiimančius veikla elektroninėje erdvėje. Neseniai nustatyta ir sustabdyta elektroninių pinigų keitimo paslaugas teikusio Lietuvos gyventojo veikla. Per dvejus metus jo sąskaitose cirkuliavo apie 650 tūkst. litų, kiek iš to gavo pajamų, šis gyventojas nedeklaravo.


Vilniaus apskrities VMI viršininko pavaduotojas Mindaugas Almantas sako, kad elektroniniai pinigai - tai grynųjų pinigų bei banko kortelių alternatyva. Jie plačiai naudojami pasaulyje, nes garantuoja vartotojų saugumą ir anonimiškumą, jais naudotis patogu, nereikia mokėti procentų už operacijas, be to, pinigai gaunami tuo pačiu metu, kai atliekama operacija. Elektroniniai pinigai suprantami kaip atitinkamos mokėjimo priemonės, kurias naudotojas perka elektronine verte iš asmens, teikiančio elektroninių pinigų išleidimo paslaugą, t. y. esami pinigai yra iškeičiami į elektroninius.


„Minėtu atveju už tam tikrą mokestį pinigai į elektroninius buvo keičiami per WebMoney sistemą, veikiančią visur, kur tik yra internetas, - aiškina Mindaugas Almantas. - Šios paslaugos daugiausia teiktos Rusijos ir Baltarusijos gyventojams. Veiklai vykdyti net buvo atidarytos bendraturčių sąskaitos su kitais Lietuvos gyventojais, nors realiai jomis tesinaudojo tik nelegalia veikla vertęsis Lietuvos gyventojas.“


M.Almantas pažymėjo, kad tokia finansinė komercinė veikla nelicencijuojama, tačiau jai vykdyti būtina įregistruoti individualią veiklą ar įsteigti įmonę. O minėtas gyventojas savo veiklos nebuvo įteisinęs, nedeklaravo savo pajamų ir nemokėjo mokesčių. Jam surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas ir duotas nurodymas pateikti pajamų mokesčio deklaracijas bei sumokėti deklaruotas mokesčių sumas. Šiuo metu patikrinimas tęsiamas.


Rizikuoja tik valstybė


Kaip LŽ sakė Mykolo Romerio universiteto Bankininkystės ir investicijų katedros lektorius Marius Laurinaitis, Lietuvoje už elektroninius pinigus vis dar yra pranašesnės bankų teikiamos elektroninės bankininkystės paslaugos.


„Mūsų šalyje elektroninių pinigų emitentai, pagal įstatymus, gali būti tik „Specializuoti bankai“. Tokių bankų Lietuvoje mes neturime, tad ir kompanijų, kurios Lietuvoje būtų elektroninių pinigų emitentas nėra. Kalbant apie elektroninių pinigų naudojimo paplitimą, tie, kuriems jų reikia, naudojasi jau žinomų mokėjimų elektroninėje erdvėje tarpininku „paypal“, „moneybookers“ ir kitomis. Latviai turi savo lyderę - mokėjimų sistemą, o kada Lietuvoje bus panaši, sunku pasakyti. Viskas, ką mes turime, tai mobilūs micro/macro (santykinai brangūs vartotojam) mokėjimai bei bankų siūlomos elektroninės bankininkystės paslaugos“, - dėsto ekspertas. M.Laurinaičio duomenimis, šiuo metu elektroninių pinigų keitimo paslaugas Lietuvoje siūlo trys subjektai, įregistruoti kaip įmonės.


„Ar tai rizikinga? Manau taip, jeigu pinigai keičiami pas subjektą, kuris jokių duomenų apie save nepateikia. Dažniausiai yra žinoma sąskaita Lietuvos banke, tad blogiausiu atveju, visada galima išsiaiškinti kam ji priklauso. Tačiau tai komercija, ir jei elektroninių pinigų keitikas sukčiaus, bloga žinia apie jį sužlugdys jo verslą. Vis dėlto didžiausią riziką patiria valstybės mokesčių sistema“, - teigia M.Laurinaitis.


Paklaustas, kokios yra elektroninių pinigų naudojimo perspektyvos Lietuvoje, pašnekovas pažymi, kad priešingai nei Europoje, mūsų krašte šios inovacijos diegimas beveik nevyksta. „Europos Sąjungos duomenimis, šios veiklos apimtys 2012 metais turėtų pasiekti 10 bljn. eurų. Skaičiai įspūdingi. Vokietija turi savo elektroninių pinigų sistemą ir bendradarbiauja su bankais, taip pat Prancūzija. Lietuvoje komerciniai bankai uzurpavę didžiausią atsiskaitymų dalį, ateiti naujam žaidėjui labai sunku. Priešinamasi dėl keleto dalykų. Pirmiausia, tai konkurencija egzistuojančioms bankinėms paslaugoms bei anonimiškumo baimė, o motyvuojama - esą kils pavojus valstybės finansų sistemos apsaugai“, - sako ekspertas M.Laurinaitis.


Siūlo saugesnes korteles


SEB banko Mokamųjų kortelių departamento direktorė Audronė Narkauskienė atkreipia dėmesį, kad klientas, perkantis elektroninėse parduotuvėse, turi įsitikinti, ar parduotuvės tinklalapis saugus. Būtina pasidomėti konkrečia parduotuve, joje taikoma asmens duomenų bei kitos informacijos saugumo ir privatumo politika. „Atsiskaitymus mokėjimo kortelėmis reguliuoja tarptautinės mokėjimo sistemų „Visa“ bei „MasterCard“ taisyklės, kurios numato galimybę susigrąžinti išlaidas negavus norimos prekės ar paslaugos, taip pat pardavėjui suteikus klaidinamą informaciją. Augant elektroninės prekybos populiarumui, visame pasaulyje didėja ir specialių mokėjimo kortelių atsiskaitymo internetu poreikis. Kortelių „Visa Virtuon“, skirtų būtent tik atsiskaitymams internetu, nuo 2002 metų jau išdavėme 38 tūkstančius. Per pastaruosius trejus metus šių kortelių populiarumas Lietuvoje ypač išaugo - šiuo laikotarpiu jų buvo išduota daugiausia“, - LŽ sakė A.Narkauskienė. Pasak jos, 98,5 proc. visų atsiskaitymų vykdomi užsienio interneto parduotuvėse, o likusi dalis - tik 1,5 proc.Lietuvoje.


Apie elektroninius pinigus


Fiziškai elektroniniai pinigai - programinis mechanizmas, leidžiantis pardavėjams (prekių ar paslaugų) ir pirkėjams internetu keistis piniginiais vienetais. Nors naudojami matematiniai metodai sudėtingi, pati idėja labai paprasta. Kuriant tokias sistemas buvo atsisakyta banko sąskaitos idėjos. Dėl šiuolaikinių kriptografijos metodų tokie failai turi visas tikrų pinigų savybes, taigi be juos išleidusio banko-emitento jų daugiau niekas negali išleisti. Elektronines kupiūras galima laikyti savo kompiuteryje. Šiuos pinigus galima perduoti tik internetu: mokėti už pirkinius ar paslaugas, vykdyti bankines operacijas, skolinti, dovanoti ir pan.


Mokant kreditine kortele, jos numeris tampa žinomas visiems sandorio dalyviams. Pirkėjas niekada neturi garantijų, kad bankas ar pardavėjas nepanaudos duomenų saviems tikslams. Pagrindinis elektroninių pinigų pranašumas - atsiskaitymų konfidencialumas. Kai pirkėjas atsiskaito skaitmeniniais grynaisiais, pardavėjas tikrina tik pinigų tikrumą. Nustatyti, kas būtent sumokėjo, galimybės nėra.

18.02.2010
Peržiūrų: 4998

Navigacija

Informacija

Foto-skelbimai

Deivido-StatybaIlgalaikės paskolos.  Paskolos be užstato.  Paskolos internetu.Paskolos internetu visą parą.  Greitieji kreditai internetu.Auto supirkimasoro kondicionieriaiČekiški maišytuvai Novaservis Metalia 57 S - 40 %

Naujienos

Sudarytas „Facebook“ draugų pasaulio žemėlapis

Sudarytas „Facebook“ draugų pasaulio žemėlapis Remiantis „Facebook.com“ interneto serverių duomenimis sudarytas pasaulinis „Facebook“ draugų geografinių ryšių žemėlapis.

Indijoje netrukus bus pagamintas 35 dolerius kainuosiantis planšetinis kompiuteris

Indijoje netrukus bus pagamintas 35 dolerius kainuosiantis planšetinis kompiuteris Sausį Indijoje bus pagaminta 100 tūkstančių planšetinių kompiuterių, kurių kaina neviršys 35 dolerių.

Eksperimentinis vaistas grąžino jaunystę

Eksperimentinis vaistas grąžino jaunystę JAV atlikti eksperimentai su laboratoriniais gyvūnais patvirtino optimistiškiausius lūkesčius: mokslininkų sukurtas „jaunystės eliksyras“ iš tikrųjų pelėms grąžino jaunystę.

Šunys protingesni už kates?

Šunys protingesni už kates? Mokslininkai teigia, kad draugiškesnis šunų charakteris leido šiems gyvūnams evoliucijos eigoje įgyti didesnes smegenis ir tapti gudresniais už kates.

Majų kalendoriaus "pasaulio pabaigos" data nustatyta neteisingai?

Majų kalendoriaus "pasaulio pabaigos" data nustatyta neteisingai? Žymusis majų kalendorius baigiasi 2012 metų gruodžio 21 dieną ir pagal populiarią (nors ir abejotino patikimumo) teoriją tai turėtų sietis su pasaulio pabaiga

Kinijos pensijų sistemai gresia žlugimas

Kinijos pensijų sistemai gresia žlugimas “Seni žmonės šoka, nes bijo mirti”, – sako Tian’a Xia, 58 metų nuolatinė tokių susibūrimų lankytoja ir priduria, kad tai puikus būdas išlikti sveikiems.

Kinija ir Indija perka ateitį

Kinija ir Indija perka ateitį Dabartiniai Kinijos vadovai ne veltui savo laiku baigė inžinerinės pakraipos studijas. Prieš užleisdami vietą baigusiesiems teisę, ekonomiką ir politologiją, jie užtikrino savo šalies, kaip retųjų metalų eksportuotojos ir moderniųjų technologijų gamintojos, ateitį.

Rusijos prokuratūra uždarė tinklapį torrents.ru

Rusijos prokuratūra uždarė tinklapį torrents.ru Rusijos prokuratūros Tyrimo komitetas pranešė, kad laikinai sustabdoma populiaraus failų apsikeitimo portalo torrents.ru veikla.

Elektroniniai pinigai tik saugiems anonimams

Elektroniniai pinigai tik saugiems anonimams Populiarėjant elektroninei prekybai žmonės nori išlikti neatpažinti, todėl užsienio internetinėse parduotuvėse vis dažniau perka iš piniginių, esančių kompiuterių kietuosiuose diskuose.

Vip skelbimai


NAUJA 2020m. vestuviniu sukneliu kolekcija

NORIME JUMS PRISTATYTI NAUJA nuostabiu VESTUVINIU SUKNELIU KOLEKCIJA Lietuvoje. ...
 

nekilnojamas turtas

nekilnojamas turtas

visos nekilnojamo turto paslaugos Aukštaitijoje, Panevėžio rajone.
 

Mesk Rukyti !

Mesk Rukyti !

Elektroninės Cigaretės Nori mest rūkyti ? Nusibodo kosulys ? Tabakas jau smirda ? Cigarečių...
 

Namelis, namukas, nameliukas, sod

Namelis,             namukas,             nameliukas,             sod

Jei reikia namo, namelio ar vasarnamio puikus sprendimas gaminiai iš obliuoto tašo. ...
 

Pigus, greitas, kokybiskas montavimas, balansavimas. Remontas

Pigus,  greitas,  kokybiskas montavimas,  balansavimas.  Remontas

Montuoju, balansuoju bei remontuoju padangas ir jas parduodu. Primu lietus ratlankius lyginimui...
 

Seifai nuo 129 Lt

Seifai nuo 129 Lt

Seifai nuo 129 Lt skambinkite jau dabar. Mūsų įmonė siūlo itin platu seifu pasirinkimas: prieš...
 

Stiklo pjaustymas, stiklo paketų keitimas, gamyba

Stiklo pjaustymas,   stiklo paketų keitimas,   gamyba

Kvalifikuotas mūsų įmonės meistras kokybiškai ir nebrangiai pagamins ir pakeis sudužusi jūsų stik...
 

Saunos durys, pirties durys

Saunos durys,   pirties durys

Pirties, saunos durys. Rudai tonuotas 8mm. Grūdintas stiklas (7x19, 8x19 gali būti ir pil...
 

Metalinės durys į sandeliuką, sandeliuko metalinės durys

Metalinės durys į sandeliuką,   sandeliuko metalinės durys

Metalines (plienines) sandėliuko (rūsio) durys tik 520 su seifine 3-jų krypčių spyna. Durų ...
 
mini bobcat lyginimas sniego kasimas pamatai sklypo poliniai zemes valymas nuoma jurij lauko medines medinės vidaus medžio duris kambario laukinės
Visi logotipai ir prekiniai ženklai šiame
portale yra nuosavybė jų savininkų.
Naudojimasis šiuo portalu reiškia,
sąlygų priėmimą Vartotojo sutikimas
Skelbimai - alio.su